Indonézia hatóságai lecsaptak tíz Bitcoin (BTC) bányászati helyszínre, mert azok az ország állami villamosenergia-hálózatából loptak áramot a bányászati műveleteikhez.
Helyi médiumok beszámolói szerint a kormányzat akcióba lépett tíz kriptobányászati helyszín ellen, amelyek működése során az állami villamosenergia-társaság használói oszlopait használták illegálisan.
Az állami villamosenergia-társaság, a PLN hatóságai megjegyezték, hogy a szélesebb összehangolás kulcsfontosságú volt az illegális bányászati tevékenységek felfedezéséhez, melyek az ország nemzeti hálózatából vettek energiát engedély nélkül. A jelentések szerint a Bitcoin bányák az államnak körülbelül 1,4 milliárd indonéz rúpiát, vagyis körülbelül 100 000 dollárt kerültek.
1 300 Bitcoin gépet foglaltak le
Az államra gyakorolt pénzügyi hatásokon túl az illegális Bitcoin bányászok tevékenységeitől attól is tartottak, hogy hatással lehetnek az környezetre és a helyi közösségre, így néhány diák kérte a PLM-t és a regionális rendőrséget, hogy vizsgálja meg a bányászat tevékenységeit.
„A PLN ezután további információkat szerzett, és kiderült, hogy az áramlopás igaz volt. Ezután a PLN tisztviselői a Bukit Barisan ügyfélszolgálati végrehajtási egységtől (UP3) mentek a helyszínre intézkedni. Fenyegetéseket és ellenállást kaptak. Ezért a PLN szorosan együttműködik a rendőrséggel, nevezetesen Észak-Szumátra Regionális Rendőrségével.”
A rajtaütés során 1300 BTC bányászati gépet fedeztek fel illegális működésre, egy gép áramfogyasztása 1800 watt volt. Az Észak-Szumátra Rendőrfőkapitánya, Agung Effendi, szerint az esetet becsült hat hónapja folyt, és 26 embert tartóztattak le a tíz helyszínen.
A PLN továbbá biztosította az összes érintett felet, hogy folytatni fogják együttműködésüket a rendőrséggel annak érdekében, hogy megakadályozzák az további áramlopásokat, és megvédjék a nemzeti hálózatot.
Hatóságok bánatukat fejezik ki a kriptovaluta energiafelhasználása miatt Az elmúlt években a digitális eszközbányászok magas energiafogyasztása a közpolitikai viták középpontjában állt, miközben a környezetvédők károsnak tartják a környezetre nézve. Ugyanakkor a kormányzati tisztségviselők szerint a bányászok a teljes elosztóhálózatot érintik, ha nem megfelelően szabályozzák őket.
Indonézia nem az első ország, amely kriptobányászati rajtaütéseket hajt végre, hasonló eseteket regisztráltak több kontinensen is, ahol a hatóságok azzal vádolják a bányászokat, hogy regisztráció nélkül futtatnak hatalmas műveleteket.
Malajziában több embert tartóztattak le digitális eszközbányászati ügyekkel kapcsolatban, míg Venezuelában a hatóságok lefoglalták a Bitcoin gépeket és fegyvereket egy bandától visszafoglalt börtönben.
A rajtaütésben több mint 11 000 rendőr és katona vett részt, és felfedeztek fegyvereket és robbanóanyagokat, valamint Bitcoin bányászati hardvereket. Az indonéz eset az első az országban, ahol az energia lopása akár öt év börtönbüntetéssel vagy az ellopott energia 200%-ával való büntetéssel járhat.
Kazahsztánban a szabályozók arra törekedtek, hogy korlátozzák a bányászok által hozzáférhető energia mennyiségét a nemzeti hálózatról, hacsak nem napelemes bányát működtetnek.
Indonézia pro-kriptovalutás népességgel rendelkezik, és további szabályozást tervez a téren. A kötelezővé tett minden kriptotőzsdét, hogy regisztráljanak a Commodity Futures Exchange (CFX) -nél annak érdekében, hogy tovább működhessenek 2024 augusztusa után.